DÍKY PROFESIONÁLNÍ 3D VIZUALIZACI PERGOL A PLOTŮ SI VYBERETE TO PRAVÉ

Neumíte si představit novou pergolu nebo plot? Představa toho, jak bude vypadat váš nový plot nebo pergola, je důležitá. Protože jde o zásah do celkového pohledu na dům nebo zahradu, je určitě vhodné si promyslet možnosti a barevné varianty.

3D VIZUALIZACE VÝBĚR USNADNÍ

Společně vybereme ideální pergolu, zimní zahradu nebo oplocení a poradíme s výběrem. Po odsouhlasení vám pak dáme možnost vytvořit si vizualizaci přímo ve vašem prostoru pro vaši lepší představu. Tím vše společně doladíme do detailu. Jdeme s dobou a na tom, abyste s námi byli spokojeni, nám velmi záleží. Proto vám chceme usnadnit rozhodování a máme v naší nabídce nejen SUNSYSTEM vizuální aplikaci pro mobilní telefony a tablety, ale také možnost profesionální 3D vizualizace.

NÁVRHY PŘÍMO OD ARCHITEKTA

3D vizualizace pro nás velmi pečlivě a profesionálně zpracovává paní architektka Naďa Francová. Abyste si lépe mohli představit všechny výhody této služby, položili jsme jí hned několik otázek.

NAĎO, ZA JAK DLOUHO DOKÁŽETE UDĚLAT NÁVRH PERGOLY, PŘÍPADNĚ OPLOCENÍ DOMU? 

To je závislé na kvalitě podkladů. Pokud je vše jasné, mohu zaslat hotovou vizualizaci ještě v den zadání, pokud se však musí dohledávat tvar a souvztažnost se stávajícím objektem, je nutné vizualizaci posílat několikrát obchodníkovi pro nalezení a ujasnění finální podoby.

KOLIK OBVYKLE PŘIPRAVÍTE NÁVRHŮ?

To je individuální. Klient musí být se službou spokojen. Někdo potřebuje vést a jiný má zase přesnou představu. Tomu je třeba vycházet vstříc.

Pokud tedy někdo hledá řešení, pomůže určitě více variant, nejlépe s doporučením té nejvýhodnější s odůvodněním. Řádově lze mluvit o 2-3 variantách. Pokud je vše jasné, postačí úplně jeden návrh.

JAK MOC DOPORUČUJETE KLIENTŮM SVÁ ŘEŠENÍ?

Záleží na konkrétní situaci. Nikdy ale nezkouším klienta přesvědčovat pro nějaký návrh proti jeho vůli, vždy se snažím spíš hledat společnou cestu. Cílem je tedy řešení, se kterým bude klient spokojen.

PROČ DOPORUČUJETE 3D VIZUALIZACI?

3D vizualizace je mnohem levnější prověření, zda bude návrh fungovat. Důvodem je zejména to, že se pergola či plot modeluje jako komplexní prvek a pokud je situace se stávajícím objektem složitá, narazí se často na některé technické detaily (zejména pokud se jedná o atypické řešení), které je nutné promyslet dopředu. Tak, aby pergola nebo plot byl opravdu vyladěný a stal se „ozdobou“ přidanou ke stávajícímu domu. Dále může hrát velký význam správně zvolený rozměr a výška prvku – to lze dobře ověřit v zákresu, kde hned můžete vidět, kolik vám zůstane z prostranství okolo domu anebo naopak co vše se do pergoly za vybavení vejde.

Kromě toho je možné pořídit mnoho variant a vybrat si, která je pro váš dům ta nejpřesvědčivější.

MŮŽE APLIKACE (APLIKACE SUN SYSTEM S ROZŠÍŘENOU REALITOU V GOOGLE PLAYV APP STORE) NAHRADIT 3D VIZUALIZACI? MOHOU PŘÍPADNÍ KLIENTI JÍT CESTOU – NEJDŘÍV VYZKOUŠÍM APLIKACI A PAK VŠE DOLADÍME S ARCHITEKTEM VE 3D PROGRAMU?

Aplikace má jistě svůj účel a je určitě velmi rychlým a pohotovým řešením, které kohokoliv, kdo vybírá mezi různými dodavateli, dokáže zaujmout. Nahlížím na ni jako na vhodný, nikoliv jediný, doplněk. Doladění ve 3D je hlavně v případech, pokud zákazník z nějakého důvodu aplikaci využít nechce, neumí nebo nechce být zatěžován. Zadá jednoduše požadavek a dostane cenovou nabídku anebo ještě lépe cenovou nabídku s vizualizací.

PROČ JE VÝHODNĚJŠÍ PROJEKTOVAT PERGOLU A OPLOCENÍ S ODBORNÍKEM/APLIKACÍ? JAKÉ JSOU NEJČASTĚJŠÍ CHYBY LIDÍ, KTEŘÍ SI TYTO ARCHITEKTONICKÉ PRVKY PROJEKTUJÍ SVÉPOMOCÍ?

Chyb se člověk dopustí zejména tehdy, pokud s něčím nemá zkušenost a ještě více, pokud o tom nemá ani dostatečné vědomosti. Stavebnictví takové chyby zpravidla neodpouští. I když se může zdát, že pergola či oplocení je celkem banální věc, je potřeba mít povědomí o technologických postupech, zakládání, dilatování nebo v některých případech i o požárně bezpečnostním řešení.

Proto doporučuji pro menší trápení svěřit se do rukou odborníků, nejlépe těm s prověřenými referencemi.